niedziela, 12 marca 2017

Sześć ćwiczeń na płaski brzuch

Cześć kochani !

Wracam do was po długiej przerwie, w końcu. Po pierwsze muszę was przeprosić za to, że przez ostatnie dwa miesiące, albo nawet więcej, nie pojawiały się posty. Wiem, że obiecywałam w moich postanowieniach, że posty będę pojawiać regularnie, ale to było niemożliwe. A po drugie chciałabym wam wyjaśnić przyczyny tego, choć wiem, że nie mogę. Mam nadzieję, że to zrozumiecie.

Ale dzisiaj wracam do Was z nowym postem z przykładami dziesięciu ćwiczeń do wykonania na domowej kanapie czy dywanie.

1.Deska na kolanach - Uklęknij na podłożu, przenosząc środek ciężkości ciała na przedramiona i kolana w taki sposób, aby stopy były podniesione, lekko dotykając podłoża. Upewnij się, że łokcie znajdują się pod barkami, tak aby ciało tworzyło linię prostą od barków do bioder. Wytrzymaj w tej pozycji.Ćwiczymy przez 30s. i 30s. odpoczynku. Powtarzamy 2 razy.
2.Wymachy w desce bocznej - Po pierwsze połóż się na boku. Zajmij pozycję na dolnym łokciu oraz na krawędzi stopy. Unieś biodra w powietrze, tworząc linię prostą pomiędzy kostkami, biodrami i barkami. Usztywnij mięśnie brzucha i zaciśnij mięśnie pośladków.
Po drugie opierając masę ciała na łokciu oraz krawędzi stopy, opuść biodra na podłoże. Zatrzymaj, a następnie wróć do pozycji wyjściowej.Ćwiczymy przez 30s. i 30s. odpoczynku. Powtarzamy 2 razy.
3.Skłony tułowia ze wznosem ramion - Po pierwsze połóż się na podłożu z ramionami wyciągniętymi nad głowę. Usztywnij mięśnie brzucha i unieś wyprostowane nogi do kąta 45 stopni.
Po drugie wykonując skłon, oderwij głowę i barki od podłoża. Trzymając nogi wyprostowane w powietrzu, staraj się sięgnąć do kolan. Ostrożnie wróć do pozycji wyjściowej.Ćwiczymy przez 30s. i 30s. odpoczynku. Powtarzamy 2 razy.
4.Deska z wyprostem ramienia - Przyjmij pozycję pompki na podłożu, ustawiając ramiona bezpośrednio pod barkami i biodrami, tworząc linię prostą od barków do stóp. Usztywnij mięśnie tułowia i utrzymaj pozycję przez zalecany okres czasu.Ćwiczymy przez 30s. i 30s. odpoczynku. Powtarzamy 2 razy.
5.Scyzoryki - Po pierwsze przyjmij pozycję pompki na podłożu, ustawiając ramiona bezpośrednio pod barkami i biodrami, tworząc linię prostą od barków do stóp. Ułóż się na podłożu z wyprostowanymi nogami i złączonymi stopami. Podnieś oba ramiona ponad głowę i oprzyj je za uszami.
Po drugie podnieś jednocześnie nogi i tułów z podłoża. Przenieś ramiona do przodu i sięgnij do kostek, balansując na biodrach. Wykonaj odwrotny ruch i powróć do pozycji wyjściowej.Ćwiczymy przez 30s. i 30s. odpoczynku. Powtarzamy 2-3 razy.6.Deska z wyprostem ramienia i wznoszeniem - Po pierwsze przyjmij pozycję pompki na podłożu, ustawiając ramiona bezpośrednio pod barkami i biodrami, tworząc linię prostą od barków do stóp. 
Po drugie Bez poruszania ciałem wyprostuj jedno ramię przed sobą, tak aby przebiegało równolegle do podłoża. Zatrzymaj się w tej pozycji i następnie opuść rękę z powrotem na podłoże. Ćwiczymy przez 15-20s. i 30s. odpoczynku. Powtarzamy 2 razy.
Napiszcie mi co sądzicie o takim poście i podzielcie się swoimi zestawami ćwiczeń na płski

Gleamdreams jest aktualnie offline 😊
      2 komentarze :

      Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka