czwartek, 25 sierpnia 2016

Skuteczny sposób, żeby schudnąć

Cześć wszystkim

Tym razem, przygotowałam dla Was kilka porad, sposobów, które pomogą nam skutecznie zrzucić kilka kilogramów. Od razu mówię, że nie jestem jakimś ekspertem w sprawie odchudzania, ale rozmawiałam z osobą, którą ma jakieś doświadczenie w tych sprawach i powiedziała, że to są skuteczne.

Sama zaczęłam od kilku tygodni je stosować i mówią szczerze, zaczęłam się o wiele lepiej czuć ze sobą i własnym ciałem.  

#1. Przestań jeść śmieciowe żarcie - oczywiście raz na jakiś czas nie oznacza, że staniesz się gruba, tak samo, jak jeden lub dwa  treningi nie sprawią, że schudniesz i wymodelujesz soje ciało. Ale jednak warto zrezygnuj z fast foodów, słodyczy, napojów gazowanych itp. Istnieje takie powiedzenie, że jesteś tym, co jesz?

#2. Nie pij alkoholu - po pierwsze jest bardzo szkodliwy dla organizmu, a po drugie dość kaloryczny. Mogę zagwarantować, że jeśli zrezygnujesz z tego będziesz zdrowsza, a warto to zastąpić go na coś innego np. na wodę. 

#3. Ćwicz codziennie - jeśli będziesz ćwiczyć w ciągu dnia 30-50 minut, to schudniesz i zobacz efekty. Czterdzieści minut dziennie nie będzie zbyt wielkim wyrzeczeniem, lecz odpowiednio dostosowana dieta dla naszego organizmu połączona z ćwiczeniami, jest potrzebna, aby móc osiągnąć swój cel - osiągnąć szczupła, wymodelowaną sylwetkę .

#4. Wyznacz sobie cel - samo mówienie, że chcesz schudnąć może być zbyt ogólnikowe, więc  jeśli naprawdę chcesz coś zrobić w tym kierunku, warto określić sobie ile kilogramów chcesz schudnąć i termin na jego wykonanie.  

#5. Sprawdź, co Ci szkodzi - jedni mogę jesć wszystko i mają po prostu sylwetkę idea, a inni tylko wybrane produkty, aby nie przytyć. Warto kontrolować swoją dietę i jeść takie produkty, które n ie sprawiają u nas bólu brzucha,  wzdęć, itp. Jednak jeśli tak jest, to warto zrezygnować z nich, dzięki czemu, nasze odchudzanie może stać się bardziej efektowne.  

#6. Jedz o tych samych godzinach - stałe pory posiłków to ważne w czasie odchudzania (najlepiej co 3-4 godziny), dzięki czemu nie przyczynisz się do tzw. uczucia głodu, przez co często jem y więcej, tyjemy i nie ma efektów odchudzania.

#7. Motywuj się - warto oglądać zdjęcia różnych wysportowanych dziewczyn i pomyśleć, że i Ty możesz tak wyglądać. Moja koleżanka, która trenuje wypisała sobie na kartce powody dla których zdecydowała się trenować i dlaczego chce schudnąć i jak zaczyna wątpić w to co robi. patrzy na nią i mówi, że wtedy wraca jej motywacja do dalszego działania.

#8. Zmień styl życia - jeśli nie chcesz schudnąć jedynie na chwilę, nie dopuścić do "efektu jojo", wszystkie zdrowe nawyki musisz kontrolować i wykonywać systematycznie i jak to się mówi "żeby weszły Ci w krew" .

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka