środa, 17 sierpnia 2016

Jak sen wpływa na nasze zdrowie i urodę ?

Cześć wszystkim

Dziękuję za komentarze 😊

Tym razem mam dla Was wpis z tym jak sen wpływa na nas i nasze zdrowie.  Większość ludzi pewnie nigdy się nad tym nie zastanawiała, ile korzyści z niego wynika.

Wpływ snu na zdrowie: Podczas spania nasz organizm regeneruje się. A przede wszystkim następuje naprawianie uszkodzeń powstałych w mózgu w czasie czuwania. Spokojny sen pozwala na regenerację psychiczną, co jest niezbędne, gdy na co dzień jesteśmy narażeni na stres. Zaleca się spać od 6 do 8 godzin na dobę w celu prawidłowej regeneracji komórek.
 
Co to daje?
Zwiększa odporność organizmu na choroby, przyspiesza pracę mózgu, przedłuża młodość, co w konsekwencji zwiększa  zapamiętywanie, koncentrację i podejmowanie decyzji oraz poprawia nam samopoczucie.

Wpływ snu na wygląd: Naukowcy dowiedli, iż osoby, które się wysypiają, szybciej chudną. Natomiast przewlekły brak snu powoduje problemy z utrzymaniem stałego poziomu cukru we krwi, co wiąże się z tym, że stajemy się odporni na insulinę i podatni na otyłość.

Wpływ snu na urodę: Wyspani, jesteśmy piękniejsi. Nasza cera promienieje i nie mamy worów pod oczami, ani opuchniętych i przekrwionych oczu.

Do czego prowadzi brak snu?  
Dłuższa bezsenność jest niebezpieczna dla naszego zdrowia, gdyż zaburza kondycję fizyczną i psychiczną. Stajemy się nerwowi, niecierpliwi i źli. Brakuje nam energii i chęci do działania, a koncentracja maleje. Często boli nas też głowa.

4 komentarze :

 1. Świetny post! chętnie czytałabym takich więcej na twoim blogu! Jednak u mnie jest tak, że nawet jeśli przespałabym całe życie, to pod oczami i tak będę miała wory. Czekam na następny tego typu post i mam nadzieję, że następnym razem napiszesz troszeczkę dłuższy, bo miło się czyta! ;P A przy okazji... czy myślałaś o zrobieniu serii BackToSchool na twoim blogu? Liczę na odpowiedź, bo chętnie zobaczyłabym ją w twoim wykonaniu!

  Pozdrawiam serdecznie, MÓJ BLOG - zapraszam  OdpowiedzUsuń
 2. Szczera prawda. Wiem już to nie tylko z teorii ale i praktyka robi swoje. Fit lifestyle jest zarazem wyczerpującym oraz przyjemnym trybem życia. Od kilku już lat żyje sobie w ten sposób i wiem o tym, że sen jest mi niezbędny. Świetny wpis ! Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Część tego wpisu jest skopiowana z tej strony http://www.stylowkidlanastolatek.pl/jak-sen-wplywa-na-twoje-zdrowie-i-urode/ mało pozytywnie ��

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka